Cykloturistika na Podbanském a ve Vysokých Tatrách

Všeobecné informace

Jak v okolí Podbanského, tak i ve Vysokých Tatrách se nachází množství cyklostezek, určených pro různé typy cyklistů. Od nejjednodušších, určených zejména pro rodiny s dětmi, až po ty nejnáročnější, určené opravdovým fajnšmekrům. Pro naše návštěvníky jsme připravili několik tipů a map, pomocí kterých se mohou rychleji zorientovat a zjistit, jaké cyklostezky jsou na okolí k dispozici. Jak uvidíte, možnosti jsou opravdu široké a stávající cyklostezky jsou dále rozšiřovány.

Cyklostezky v okolí Podbanského

V blízkosti Podbanského se nachází tzv. Tatranská magistrála, táhnoucí se od Západních Tater, Vysokými Tatrami a pak na sever k polské straně. Na ni volně navazují další cyklostezky, spojující množství zajímavých míst a vesnic, jako například Pribylina, Hybe nebo Liptovská Kokava. Pro základní orientaci v okolí Podbanského slouží mapa níže.
Cyklostezky ve Vysokých Tatrách

Kam se po všech cyklostezkách můžete vlastně dostat? V podstatě všude, od Západních Tater na západě můžete přejít až po Belianske Tatry na východě. Pro přehled uvádíme alespoň stručné informace, kam můžete směřovat při výletech. Pokud se vydáte na západ, dostanete se až do blízkosti Liptovského Mikuláše a obcí v jeho blízkosti. Směrem na jih se dostanete do obcí Pribylina, Liptovská Kokava nebo Hybe, přičemž po celou dobu budete mít výhled ať už na samotné Vysoké Tatry, tak i na Kriváň. Pokud se vydáte na východ, postupně můžete přejít na Štrbské Pleso, Smokovce a Tatranskou Lomnici. Samozřejmě, cestou se můžete zastavit v tatranských obcích Vyšné Hágy, Tatranská Polianka nebo Tatranská Lesná. Na mapě níže je pohled na většinu cyklostezek v této oblasti - pro bližší informace je možné mapu zvětšit a získat detaily o jednotlivých cyklostezkách.
(Fotografie jsou majetkem autora. Informace uvedené zde jsou jenom informativní a za jejich přesnost a správnost neneseme odpovědnost).