Volný čas - turistika, lyžování a jiné aktivity

Turistika a procházky v okolí

Jestli máte zájem také o turistiku, určitě v Tatrách najdete ideální podmínky. Za všechny můžeme jmenovat například Křiváň, Rysy, Bystrá. Dále plesa, jako například Zelené pleso, Štrbské pleso, Skalnaté pleso a jiné. Tatry nabízejí široký výběr turistických tras různých obtížností pro různé věkové kategorie - od děti až po zkušené horaly. Při výběru vám samozřejmě můžeme pomoct a poradit, jelikož sami jsme aktivní turisté. Více informací o turistice ve Vysokých Tatrách najdete zde.

Turistika ve Vysokých Tatrách

Lyžování

Pro lyžaře je k dispozici lyžařské středisko, které se nachází přímo na Podbanském. Další lyžařská střediska jsou snadno dostupná v známých tatranských osadách (Štrbské Pleso, Smokovec, Tatranská Lomnica a jiné). Další informace o lyžování v okolí (vzdálenosti, popis a fotografie) najdete na této stránce.

Lyžování ve Vysokých Tatrách

Cykloturistika

Pro milovníky bicyklů a jízdy na něm je k dispozici mnoho možností. V okolí jsou k dispozici jak normální cesty, po kterých se dostanete například na Štrbské Pleso a do ostatních tatranských obcí, tak i lesní stezky, vedoucí do širokého okolí v délce desítek kilometrů. Více informací o cyklostezkách ve Vysokých Tatrách najdete zde.

Cykloturistika ve Vysokých Tatrách

Rafting na řece Belá

V případe zájmu o trochu adrenalinu je možné absolvovat splav, resp. rafting. Nedaleko od chaty (cca. 500 m) se nachází tzv. Kokavský most, což je známé místo, odkud je možné absolvovat splav v délce několik kilometrů - téměř až do Liptovského Hrádku. Ideální podmínky jsou na jaře, kdy je v řece nejvíce vody.
Cena za osobu je přibližně 30 €, v závislosti od organizátora.

Rafting na řece Belá ve Vysokých Tatrách

Člunkování na Štrbském Plese

Přímo na Štrbském Plese si můžete pronajmout člunek, pomalu veslovat a zároveň se nechat ukolébavat vlnkami na hladině Štrbského Plesa. Ceny se pohybujú již od 15 € (pro 3 osoby), v závislosti od typu člunku, který si pronajmete.

Člnkování na Štrbském Plese

Přibylina - muzeum liptovské dědiny

V muzeu liptovské dědiny v Přibyline (cca. 5km od ubytování) najdete zrekonstruované příbytky a obydlí našich předků, společne s kostelem a sídlem zeměpána. V příbytcích se nacházejí předmety, které sloužili každodennímu životu - jak při práci, tak při oddechu. Rovněž se zde nacházejí dílny starých mistrů - kováče, stavitele i dělníka.

Muzeum Liptovské dědiny v Přibylině

Permon - wellness a bazeny

V blízkosti se také nachází známý hotel Permon, kde můžete najít sauny (s různou teplotou), wellness a bazeny. Permon je ideálním místem pro odpočinek nejen vás, ale i vašich dětí. Rovněž jsou zde nabízeny služby, jako jsou masáže, manikůra a pedikůra, které vás nabijí novou energií a pomůžou jak vašemu zdraví, tak vašemu vnějšku. Vzdálenost od našeho ubytování je asi 5 km, takže si můžete udělat i pěknou procházku.

Hotel Permon - oddech, relax, wellness

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je zábavní park, nacházející sa nedaleko města Liptovský Mikuláš. Rozdělen je na několik částí - zábavní a ubytovací čast. K zábavní části patří bazeny s tobogány, Tropical Paradise a wellness. V ubytovací části se nacházejí kapacity pro ubytování hostů. Největší část zabírají bazeny s termální vodou s různou teplotou, přičemž část z nich je krytá a zbytek jsou vnější. Většina z nich je propojena s tobogány různé náročnosti, ve kterých se múžete svézt jak jednotlivě, tak ve dvojici. Wellness nabízí různé masáže, lázně a zábaly, které pomůžou vašemu tělu dostat se do pohody. Kromě toho jsou k dispozici i různé speciality, jako například čokoládová masáž i celkové omlazení pokožky. Vzdálenost od našeho ubytování je asi 30 km (cca. 35 minut jízdy autem).

Aquapark Tatralandia

Bešeňová - Termal park

Bešeňová nabízí oddech a zábavu pro všechny - od nejmenších dětí až po ty nejstarší. Bešeňová nabízí léčivou geotermální vodu s teplotou 60 stupňů, která sa využívá v 8 vnějších a 8 vnitřních bazenech. Kromě toho jsou k dispozici i tři tobogány pro dokonalou zábavu. K oddechu také poslouží wellness, kde je k dispozici několik druhů masáží a sauny s několika druhy inhalací. Nechybějí také různé speciality, jako jsou například bankování, lávové kameny a fitness, které vám dopomůžou k fyzické i psychické pohodě. Vzdálenost od našeho ubytování je asi 39 km (cca. 45 minut jízdy autem).

Bešeňová - Termal park