Lyžování - Podbanské a Vysoké Tatry

Všeobecné informace

Pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře se na Podbanském nachází lyžařské středisko, kde se každý může naučit základy lyžování. Pro pokročilé a náročnější lyžaře jsou k dispozici nedaleké lyžařské střediska, které nabízejí delší sjezdovky, umožňující naplno si vychutnat lyžování. Zde je jejich přehled:

  • Podbanské - 3 km
  • Štrbské Pleso - 19 km
  • Starý Smokovec - 32 km
  • Tatranská Lomnica - 39 km
  • Lučivná - 45 km

Podbanské

Lyžování na Podbanském

Nejbližší lyžařské středisko se nachází přímo na Podbanském, cca. 3 km od naší chaty. K dispozici jsou dva svahy a tři vleky. Sjezdovky jsou vhodné zejména pro začínající lyžaře nebo pro ty, co si chtějí zlepšit techniku lyžování. K dispozici je dostatečně velké parkoviště, půjčovna lyží, lyžařská škola a občerstvení přímo na svahu .
Zapůjčení lyžařského kompletu pro dospělého je v ceně okolo 13 € / den, pro děti 10 € / den a snowboardové sady 15 € / den. K dispozici je i lyžařský instruktor. Výhodou toho střediska je snadná dostupnost a příznivé ceny za lístky. Provozovatelem je Grand Hotel Permon.

Lyžování na Podbanském - sjezdovka Lyžování na Podbanském - lanovka


Štrbské Pleso

Lyžování na Štrbském Plese

Lyžařské středisko Štrbské Pleso se nachází cca. 19 km od našeho ubytování. Pro lyžaře nabízí lehké a středně náročné sjezdovky s délkou cca. 9 km, na které se můžete dostat pomocí několika lanovek a vleků. K dispozici je parkování přímo u svahu nebo na centrálním parkovišti, půjčovna lyžařské výbavy a lyžařská škola nedaleko svahu. Lanovkami se můžete vyvézt až na Solisko, kde se vám otevře výhled do širokého okolí, ale i na samotné Štrbské pleso. Zjistit ceny za lyžování a zakoupit si lístky je možné prostřednictvím portálu www.gopass.sk.

Pohled na lyžařský svah, skokanský můstek a hotely na Štrbském Plese


Smokovec

Pohled na sjezdovku v Smokovci

Lyžařské středisko Smokovci se nachází cca. 32 km od našeho ubytování, nedaleko hotelu Atrium. Je určeno předevšim začínajícím lyžařům, protože svahy nejsou strmé.
Tatranská Lomnica

Sjezdovka a stanice lanovky v Tatranské Lomnici

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica je vzdáleno cca. 39 km od našeho ubytování. Parkování je zajištěno na několika parkovištích nedaleko sjezdovek, nebo v centru osady Tatranská Lomnica. I v tomto středisku je možné zapůjčit si lyžařskou výstroj nebo pronajmout si lyžařského instruktora. Přímo z Tatranské Lomnice se lanovkami můžete vyvézt až na Skalnaté Pleso, nebo jen na stanici Čučoriedky. Zjistit ceny za lyžování a zakoupit si lístky je možné postredníctvom portálu www.gopass.sk.
(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).